Informační technologie
Kontakt
Access IT, s.r.o.
Děčínská 10
470 01 Česká Lípa
Telefon obchod:
+420 487 823 452
Telefon servis:
+420 487 520 460
Email obchod a servis:
obchod [@] access-it.cz
O firmě

Firma byla založena v roce 1994 a od svého založení byla koncipována jakožto dodavatel komplexních služeb v oblasti informačních technologií.

Více o firmě

Missiva V2 Int. je víceuživatelská aplikace, která byla vytvořena a je využívána společností Missiva s.r.o. se sídlem ve Rtyni nad Bílinou u Ústí nad Labem. Pracuje nad databází MS SQL 7 a je určena pro komplexní agendu vedení registrovaných zákazníků, objednávkového systému, skladů a specifických požadavků společnosti, jako jsou – soutěže, zákaznické body, provize, renty, magazíny, prolongace, sestavy na míru, SMS.

Historie

Missiva v2

Nahradila stávající systém společnosti Missiva s.r.o. a plně byla nasazena v září 2002.

Missiva v2 Int.

Po angažování společnosti Missiva s.r.o. na zahraniční trh, jako je Slovensko a Polsko, byla Missiva V2 předělána, tak aby splňovala požadavky pro zahraniční zákazníky, objednávky pro ně a nebyla závislá na konkrétních zemích. Vznikly nové sestavy (faktury, doklady pro celnice atd.), přepočty podle aktualního kurzovního lístku, nové filtry atd.

Moduly

Aplikace je rozdělena na několik modulů podle potřeb a požadavků společnosti. Jednotlivé moduly:

 1. Zákazníci
 2. Sklady
 3. Ceníky
 4. Objednávky
 5. Provize
 6. Sestavy
 7. Soutěže
 8. Magazíny
 9. Prolongace
 10. MissGen
 11. Nastavení
 12. Aktualizace
 13. Uživatelé

Zákazníci

Modul, který umožňuje upravovat, mazat a zakládat nové zákazníky, jak manuálně, tak i načtením registračního souboru, který generuje zákaznická aplikace MissKlient, a kterou používají registrovaní zákazníci společnosti. Dokáže zobrazit informace jak o jednotlivých zákaznících, tak i celkový přehled všech zákazníků. Vypočítává, podle pravidel pro zákazníky a požadavků společnosti, zákaznické body a obraty podle úhrnu objednávek na zákazniky a zobrazuje v přehledném stromu, který lze vytisknout nebo uložit do souborů formátu TXT a HTML. Veškeré změny (kdo, kdy, co) nad zákazníky se archivují a v přehledných sestavách se dají zobrazit. Nad veškerými sestavami lze vyhledávat, třídit, filtrovat a ty následně vytisknout a nebo uložit do souboru formátu MS Excel.

Sklady

Modul, který umožňuje upravovat, mazat a zakládat nové výrobky, které společnost prodává. Podává informace o jednotlivých výrobcích, tak i seznamy všech výrobků. Lze zakládat příjemky, výdejky na jednotlivé sklady a zjišťuje stavy jednotlivých skladů podle kusů. Veškeré změny (kdo, kdy, co) nad výrobky se archivují a v přehledné sestavě se dají zobrazit. Nad veškerými sestavami lze vyhledávat, třídit, filtrovat a ty následně vytisknout a nebo uložit do souboru formátu MS Excel.

Ceníky

Modul, který zajišťuje práci s ceníky společnosti. Uchovává starší ceníky a informace do kdy byly platné. V aktuálním ceníku lze u jednotlivých nebo vybraných výrobků zdražovat nebo zlevňovat, jak cenově, tak i procentuálně. Veškeré změny (kdo, kdy, co) nad ceníkem se archivují a v přehledné sestavě se dají zobrazit. Nad veškerými sestavami lze vyhledávat, třídit, filtrovat a ty následně vytisknout a nebo uložit do souboru formátu MS Excel.

Objednávky

Nejdůležitější modul, který zajišťuje správu objednávek na jednotlivé zákazníky, a na kterém jsou vesměs závislé veškeré specifické moduly. Modul je rozdělen do tří částí

 1. Pořízení objednávek
 2. Nezpracované objednávky
 3. Zpracované objednávky

Pořízení objednávek

Hierarchie objednávek – zakázka -> objednávky -> zboží

Pořizovat objednávky lze jak manuálně, tak i načtením objednávkového souboru generující zákaznická aplikace MissKlient. Pořízení objednávek se řídí pravidly společnosti, hlídá jak jednotlivé zákazníky, tak i jednotlivé pořizované zboží. Kontoluje správnost zadaného balného nebo hmotnost zakázky.

Nezpracované objednávky

Zobrazuje pořízené objednávky připravené pro tisk. Ve stromě objednávek se zobrazují i SMS objednávky, které uložila aplikace Missiva V2 – GSM brána.Všechny objednávky, lze nadále upravovat, či mazat.

Zpracované objednávky

Uchovává zpracované objednávky, do kterých nejde dále zasahovat, kromě datumu úhrady, dobropisů a vratek. Nad zpracovanými objednávkami lze vyhledávat, třídit a filtrovat podle požadavků společnosti a ty následně vytisknout.

Provize

Modul, který vypočítává dle pravidel společnosti (zákaznické body, obraty) pro zákazníky provize, renty a nové bonusy.

Veškeré provize, renty a nové sestavy jsou zobrazeny v přehledných sestavách a nad těmito sestavami lze vyhledávat, třídit, filtrovat a ty následně vytisknout a nebo uložit do souboru formátu MS Excel.

Sestavy

Modul, v kterém lze pořizovat sestavy určené pro společnost Missiva s.r.o.

Nad veškerými sestavami lze vyhledávat, třídit, filtrovat a ty následně vytisknout a nebo uložit do souboru formátu MS Excel.

Soutěže

Modul, který zobrazuje v přehledných sestavách výsledky všech soutěží,